This site is archival.
To go to the new homepage of the University, please click here.
Last updated: January 2015.

If you want to go on the old site, click here.

polish version

Lokalizacja: New Library > Wizyta księdza Kardynała

Wizyta księdza Kardynała

W dniu 8 stycznia 2008 roku Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przybył do nowego gmachu biblioteki PAT. W czasie wizyty pytał o aktualne zaawansowanie prac wykończeniowych budynku. Z wielkim zainteresowaniem przeglądał plany i wizualizacje komputerowe, przedstawiające docelowy kształt i wyposażenie nowej biblioteki. Pytał także o realny czas oddania do użytku całego budynku.

Ksiądz Kardynał zapoznał się również z funkcjonowaniem Międzywydziałowej Czytelni Czasopism w oddanej do użytku części budynku. W spotkaniu z pracownikami biblioteki interesował się zarówno sprawami zawodowymi, jak i związanymi z ich życiem osobistym. Wspólna fotografia z Dostojnym Gościem oraz wpis do Księgi Czytelników upamiętniły to szczególne spotkanie. Na zakończenie wizyty Ksiądz Kardynał udzielił swojego błogosławieństwa.

Pierwsza wizyta Księdza Kardynała w tym miejscu była 17 sierpnia 2002 roku podczas poświęcenia biblioteki przez Ojca Świętego Jana Pawła II w czasie Jego ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny.

tn_001 tn_002 tn_003 tn_004 tn_005 tn_006 tn_007 tn_008

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail