Sesja naukowa "Ekumenizm – zagrożenie czy konsekwencja wiary?" 14 XI 2012

Międzywydziałowy Instytut Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej zapraszają do udziału w sesji naukowej Ekumenizm – zagrożenie czy konsekwencja wiary?

W rocznicę 50-lecia zwołania Soboru Watykańskiego II - który otworzył Kościół rzymskokatolicki na dialog z innymi chrześcijanami i rozbudził nadzieję na pojednanie – uczestnicy sesji podejmą refleksję nad stanem świadomości ekumenicznej w Kościołach chrześcijańskich. Przy tej okazji przypomną niektóre postaci „ojców ekumenizmu” i jego pionierów-świadków, a także przywołają motywy i cele protestanckiego ruchu ekumenicznego, prawosławnych inicjatyw dialogu, oraz ekumenizmu katolickiego. Podejmą także próbę analizy obecnej sytuacji obecnej, uwzględniając głos i działania zarówno rzeczników ekumenizmu, jak i jego przeciwników.

pdf Program sesji.