Konferencja „»Akt Europejski« bł. Jana Pawła II a renesans Drogi św. Jakuba” 8-9 IX 2012

Zapraszamy do udziału w V Międzynarodowej Konferencji Naukowej zatytułowanej "Akt Europejski" bł. Jana Pawła II a renesans Drogi św. Jakuba, która odbędzie się w dniach 8-9 września 2012 roku w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach oraz w parafii św. Jakuba w Więcławicach Starych.

Konferencja jest piątym spotkaniem poświęconym problematyce historii i funkcjonowania Drogi św. Jakuba oraz kultu Apostoła w Polsce i na świecie. Uczestnicy tegorocznej konferencji podjęli próbę ukazania roli Aktu Europejskiego wygłoszonego przez bł. Jana Pawła II w Santiago de Compostela (9 listopada 1982 r.) w rozwoju pielgrzymowania w świecie, a w szczególności Jakubowych peregrynacji. Akt Europejski uważa się obecnie za jeden z najważniejszych dokumentów pontyfikatu bł. Jana Pawła II.

Patronat honorowy nad konferencją objął J. E.kard. Stanisław Dziwisz oraz J.M. ks. dr hab. Władysław Zuziak, prof. UPJPII – rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Współorganizatorem konferencji jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Wszystkie informacje dotyczące konferencji są zamieszczone na stronie internetowej www.swjakub.pl

pdf Program konferencji

Kontakt:

e-mail: konferencja@swjakub.pl

ks. Ryszard Honkisz (przewodniczący Komitetu Organizacyjnego) – tel.: (12) 388 50 57; tel. kom. 601 42 00 38
dr Franciszek Mróz – tel. kom. 664 329 302