Akcja Krwiodawstwa i Pojednania Narodów Polski i Ukrainy 30 VIII 2014

Zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Krwiodawstwa i Pojednania Narodów Polski i Ukrainy, która odbędzie w Krakowie w dniu 30 sierpnia br.

Organizatorem akcji jest Pierwszy Klub HDK Cracovia Pasy, który dotychczas organizował Akcje Krwiodawstwa i Pojednania Kibiców w ramach wdzięczności za wierne kibicowanie dla Największego Sympatyka i Kibica Cracovii św. Jana Pawła II. Teraz akcja zostaje przeniesiona na grunt pomocy narodowi ukraińskiemu.

Obecnie potrzebne jest wsparcie dla obywateli Ukrainy, którym możemy dać to, co najcenniejsze, czyli dar krwi. W związku z tym 30 sierpnia br. na Placu Mariackim 7 w godz. 11.00 - 15.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa. W jej trakcie o godz. 12.00 w Wieży Ratuszowej zostanie podpisany apel krwiodawców Cracovii skierowany do wszystkich ludzi dobrej woli o pojednanie oraz zakończenie konfliktu wojennego na Ukrainie.

Akcja krwiodawstwa będzie odbywać się w ostatni weekend sierpnia w wielu miastach Polski i Ukrainy.

Zebrana krew zostanie przekazana do szpitali, gdzie znajdują się poszkodowani podczas konfliktu na Ukrainie.
Ze względu na sytuację panującą za wschodnia granicą Polski nie możemy pozostać obojętni. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą pomóc do ofiarnego wsparcia tej inicjatywy.

Akcja Krwiodawstwa i Pojednania Narodów Polski i Ukrainy została objęta honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Koszulka