Ks. prof. Roman Pindel nowym biskupem diecezji bielsko-żywieckiej

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie z radością przyjął informację o nominacji naszego pracownika ks. prof. dr. hab. Romana Pindla na nowego biskupa diecezji bielsko-żywieckiej.

W imieniu całej naszej wspólnoty akademickiej wyrażamy wdzięczność papieżowi Franciszkowi za docenienie naszego zasłużonego pracownika. Ks. prof. Roman Pindel przez dotychczasowe lata pracy na naszej uczelni dał się poznać jako wybitny biblista, zawsze bardzo dobrze przygotowany do zajęć, potrafiący nie tylko doskonale przekazać wiedzę, ale i umiłowanie słowa Bożego.

Biskupowi-nominatowi życzymy wiele sił i błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o wsparciu ze strony naszej Almae Matris na drodze wypełniania nowego powołania!

Rektor i Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie