Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Spotkanie wokół książki "Nie stracić wiary w Watykanie" 15 I 2015

Koło Naukowe Studentów Doktryn Politycznych i Prawnych „Phronesis” zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 15 stycznia 2015 roku o godz. 18.00 w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3. Celem spotkania będzie rozmowa o książce Nie stracić wiary w Watykanie, wezmą w nim udział Stefan Frankiewicz – ambasador Polski w Watykanie w latach 1995−2001 oraz Cezary Gawryś – dziennikarz.

Spotkania z kardynałami, pisarzami, politykami, ucieczka autem z księdzem Popiełuszką to tylko niektóre historie, które przytacza Frankiewicz w rozmowie z dziennikarzem i publicystą Cezarym Gawrysiem. Książka przenosi nas w zupełnie inny świat i pokazuje Jana Pawła II z nowej perspektywy. Rozmówcy podróżują między dawną i nową historią. Na stronach książki napotykamy między innymi Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, a także Lecha Wałęsę czy Aleksandra Kwaśniewskiego. Zarówno Gawryś, jak i Frankiewicz przenoszą się w czasie i malują dokładny obraz tamtych wydarzeń.

W książce nie ma miejsca na bezpodstawne plotki w związku z życiem na dworze papieskim. Stefan Frankiewicz jest lojalny wobec pałacu watykańskiego. Nie stracić wiary w Watykanie przedstawia jedynie ważne sytuacje i wydarzenia z punktu widzenia prawdziwego chrześcijanina, dla którego Kościół i pontyfikat Jana Pawła II na długi czas pozostanie ważnym elementem życia publicznego. Wczytując się w lekturę można pozazdrościć Frankiewiczowi bliskiej obecności Jana Pawła II w jego życiu.

Serdecznie zapraszamy!

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail