Sesja naukowa "Dzieje miasta Pilzna" 10 XI 2012

Instytut Historii UPJPII wraz z Burmistrzem Pilzna, Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej oraz Dom Kultury w Pilźnie zapraszają na sesję naukową Dzieje miasta Pilzna, która odbędzie się w sobotę 10 listopada br. w Domu Kultury w Pilźnie przy ul. Węgierskiej 30.

Program:
Rozpoczęcie sesji - godz. 10.00
I. Część pierwsza - przewodniczy ks. prof. dr hab. Bogdan Stanaszek
1. Prof. dr hab. Feliks Kiryk (UP, Kraków) - Dzieje Pilzna w XV i XVI w.
2. Dr Przemysław Stanko (UPJPII, Kraków) - Pilźnianie na Akademii Krakowskiej w XV i XVI w.
3. Ks. dr Marek Kozera (WZPiNoG KULJPII, Stalowa Wola) - Parafia Pilzno w świetle wizytacji z przełomu XVI /XVII w.
II. Przerwa - godz. 12.00 - część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Parkoszu
III. Część druga sesji - godz. 12.30 - przewodniczy prof. dr hab. Feliks Kiryk
4. Dr Piotr Miodunka (UE, Kraków) - Społeczeństwo i gospodarka miasta Pilzna w XVII i XVIII w.
5. Mgr Piotr Wiszniewski (UJ, Kraków) - Stanisław Piniński, ostatni starosta pilźnieński
6. Ks. prof. dr hab. Bogdan Stanaszek (UPJPII, Kraków) - Działalność Powiatowego Komitetu Narodowego i komisarz a wojskowego NKN w Pilźnie w okresie I wojny światowej IV.
Dyskusja i zakończenie sesji ok. godz. 14.00
Burmistrz