XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie zapraszają na krakowskie obchody XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce Szukałem Pana, a on mnie wysłuchał i wyzwolił od wszelkiej trwogi (Ps 34), który odbędzie się 12 i 17 stycznia 2015 roku.

12 stycznia 2015 (poniedziałek)

16.30 wykład Jakie owoce może przynieść mowa? (naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary) – budynek UPJPII przy ul. Franciszkańskiej 1, sala 40, parter.

17 stycznia 2015 (sobota)
18.00 HAWDALA – spotkanie modlitewne Żydów i chrześcijan w synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24. Udział wezmą: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, przewodniczący Gminy Żydowskiej Tadeusz Jakubowicz. Modlitwę poprowadzi naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary. Śpiew: rabin Jicchak Horowitz.

pdf Plakat