Konferencja "Zaufanie a życie publiczne" 29-30 X 2013

29-30 października w Auli UPJPII przy ulicy Bernardyńskiej 3 odbędzie się VI. Konferencja Naukowa z cyklu Etyka i życie publiczne. W tym roku temat przewodni konferencji brzmi: Zaufanie a życie publiczne.

Konferencje z cyklu Etyka i życie publiczne corocznie podejmują zagadnienia, które w szczególny sposób dotyczą aktualnych problemów etycznych. Po równości, chciwości, którym zostały poświęcone wcześniejsze konferencje, nadszedł czas na przyjrzenie się problemowi zaufania. Podczas dwudniowych debat uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytania czym jest zaufanie oraz jaką pełni funkcję w społeczeństwie, państwie.
Wśród prelegentów znajdują się naukowcy z krajowych oraz zagranicznych ośrodków badawczych. Podczas konferencji zostanie poruszony problem zaufania w państwie, świecie konsumpcji, mediach oraz polityce. Kierownictwo naukowe konferencji objął ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem konferencji.

pdf Program I dzień
pdf Program II dzień