Aktualności » Sympozjum "Ecclesia semper reformanda?" 13 XI 2014 » Uniwersytet Papieski Jana Pawła II

Sympozjum "Ecclesia semper reformanda?" 13 XI 2014

Zapraszamy do wzięcia w VII edycji Kleryckim Sympozjum Naukowego, które odbędzie się 13 listopada 2014 w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8.

Temat tegorocznego sympozjum odwołuje się do idei pochodzącej z czasów reformacji i brzmi Ecclesia semper reformanda?. Jego celem jest refleksja nad reformą Kościoła: czy jest On w ogóle reformowalny, jakie są cele reformy, jak wyglądała i wygląda Jego reforma w poszczególnych kwestiach szczegółowych.

W czasie sympozjum swoje referaty, wygłoszą młodzi teologowie z polskich wydziałów teologicznych, m. in. z Poznania, Wrocławia czy Opola. Większość z nich jest także klerykami seminariów diecezjalnych, część to przedstawiciele zakonów: dominikanów, benedyktynów, salezjanów. Moderatorami poszczególnych części są m.in. bp Roman Pindel – biskup bielsko-żywiecki oraz bp Grzegorz Ryś – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Wyższego Seminarium Archidiecezji Krakowskiej: www.seminarium-krakow.pl/sympozjum.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania referatów i wzięcia udziału w dyskusjach, które odbywać się będą po każdym referacie.

pdf Plakat.