Wystawa „Odkryj świat misji” 4-12 IV 2014

Serdecznie zapraszamy na wystawę "Odkryj świat misji", która czynna będzie od 4 do 12 kwietnia 2014, od godz. 9.00 do 20.00 w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. przy ul. Bernardyńskiej 3.

Wystawa została zorganizowana ze zbiorów Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. Wystawa etnograficzna prezentuje sztukę oraz wyroby kultury materialnej pochodzące z 4 kontynentów.
Na wystawę składają się również prezentacje multimedialne, które mają zaznajomić zwiedzających z postacią bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, pracą misjonarzy oraz życiem ludzi w kulturze afrykańskiej, indyjskiej i peruwiańskiej. Prezentacje filmowe ukazują pracę misjonarzy z archidiecezji krakowskiej.
Otwarcie wystawy zbiega się z obchodami jubileuszu 150-lecia urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej oraz z przygotowaniem do IV Krajowego Kongresu Misyjnego w Warszawie (12-14 czerwca 2015 r.).
Ekspozycję tworzą również zdjęcia i plansze przedstawiające działalność Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
W ramach wystawy prezentowany jest Młodzieżowy Wolontariat Misyjny, który pozwala młodym ludziom organizować projekty w krajach misyjnych. Zwiedzający mogą także zapoznać się z patronatem misyjnym, adopcją misyjną i różnymi formami współpracy misyjnej. Na wystawie pokazano różne publikacje w języka suahili powstałe dzięki pracy misjonarzy z archidiecezji krakowskiej oraz dołączono wiele ciekawych informacji o misjach.

W czasie wystawy będzie możliwość rozmowy z autorami zdjęć i filmów o tematyce misyjnej.

Organizator: Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ul. Franciszkańska oraz Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera ul. Grabowa 9, 30-227 Kraków
Kontakt: s. Bożena Najbar, tel. 668 688 096