KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa 27 III 2014

„Oddać własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej, to dar życia… Niech dawcy krwi, który należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata”.
Jan Paweł II, Światowy Dzień Krwiodawców 2004

W tym roku akcja KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa organizowana jest po raz siódmy. Przedsięwzięcie samorządów studenckich 18 szkół wyższych Krakowa zasługuje na najwyższe wyrazy uznania, zwłaszcza że inicjatywa ta rozszerzyła się na inne miasta w Polsce. Coroczne rezultaty tej akcji są nieocenione, gdyż jej efektem są nie tylko litry krwi oddanej przez ludzi dobrej woli, ale także znaczny wzrost świadomości o roli, jaką krwiodawstwo odgrywa w ratowaniu zdrowia i życia innych ludzi.
Honorowe oddawanie krwi jest jednym z największych darów, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi i to w sposób bezinteresowny i anonimowy.Zachęcamy każdego, komu zdrowie na to pozwala, aby włączył się w tą szlachetną akcję, dzięki której ktoś może odzyskać upragnione zdrowie, a może nawet ocalić życie.

Akcja KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa odbędzie się 27 marca w godz. 9-14 w sali 111 przy ul Franciszkańskiej 1.

Zachęcamy do wzięcia udziału!

pdf Plakat wydarzenia