Godność doktora honoris causa dla prof. Eliego Wiesela

Miło nam poinformować, że dnia 15 grudnia 2014 roku Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zadecydował o nadaniu godności doktora honoris causa Wydziału Filozoficznego prof. Eliemu Wieselowi.

Poprzez tę decyzję Senat naszej uczelni docenił:
- niezłomne zaangażowanie w walkę o obronę godności człowieka stanowiącej podstawę wolności oraz praw człowieka i obywatela,
- niestrudzone podejmowanie wysiłków zmierzających do głębszego zrozumienia przez społeczeństwa zbrodni Holokaustu oraz przybliżanie stanowiska żydowskiego w tej sprawie,
- wydobycie z zapomnienia i przywrócenie świadomości zbiorowej Polaków postaci Jana Karskiego - bohaterskiego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego
- dowody sympatii i poparcia dla Solidarności w trudnych dla polskiej demokracji latach 80.
- piętnowanie, poprzez programy edukacyjne skierowane ku młodzieży i inne działania fundacji The Elie Wiesel Foundation for Humanity zbrodni ludobójstwa, antysemityzmu , nietolerancji, obojętności i ksenofobii.