Konferencja "Moralność podatkowa 2240" 9 X 2014

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” zapraszają na konferencję pod patronatem J. Em. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego Moralność podatkowa 2240 w Krakowie 9 października 2014 roku.

Katechizm Kościoła Katolickiego definiuje obowiązki podatkowe obywateli jako powinność moralną. Na pojęcie „moralności podatkowej” należy jednak spojrzeć w szerszym kontekście i odnieść je do wszystkich uczestników systemu podatkowego. Celem konferencji jest spojrzenie na praktyczne aspekty relacji przedsiębiorca-państwo w kontekście podatków oraz analiza z perspektywy moralności chrześcijańskiej.

Program:

8.00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. Grzegorza PIĄTKA SCJ – Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”

9.00 Modlitwa i otwarcie konferencji – ks. dr Marek LEŚNIAK

9.05 Słowo Jego Eminencji ks. Kardynała Stanisława DZIWISZA Metropolity Krakowskiego

9.20 Moralność podatkowa – prof. Feliks GRĄDALSKI

9.50 Demokracja, podatki i konsumpcjonizm – dr hab. Joanna MYSONA-BYRSKA

10.20 Relacje Teodoreta z Cyru ze skarbówką na podstawie jego „Listów” – ks. dr hab. Jan ŻELAZNY

10.50 Posłuszeństwo czy opór? Postawa chrześcijanina wobec nadużyć władzy podatkowej – ks. dr Marek LEŚNIAK

11.30 Przerwa

12.15 Spowiedź i kierownictwo duchowe oszustów podatkowych – ks. Przemysław KRÓL SCJ

12.40 Moralność podatkowa katolickich przedsiębiorców w Polsce jako społeczna przyczyna postaw wobec prawa podatkowego – ks. Janusz BURKAT SCJ

13.05 Płacić czy nie płacić – oto jest pytanie? Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych przedsiębiorców – moderator ks. Przemysław Król SCJ

14.30 Zakończenie konferencji

Miejsce spotkania:
Aula Wyższego Seminarium Duchownego
ul. Podzamcze 8
Kraków

Wstęp wolny. Nie ma konieczności zgłoszeń. Po spotkaniu prosimy o złożenie dobrowolnej ofiary na pokrycie kosztów organizacyjnych konferencji.

pdf Plakat