Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Sesja "O co chodzi w ekumenizmie?..." 18-19 XI 2014

Zapraszamy do udziału w sesji naukowej O co chodzi w ekumenizmie? Czym jest dialog? Podstawowe idee Vaticanum II pół wieku później, która odbędzie się w dniach 18–19 listopada br. w budynku UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3.

Pięćdziesiąt lat po Soborze Watykańskim II, który przez swe dokumenty, m.in. Konstytucję duszpasterską o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes, Dekret o ekumenizmie Unitatis redintegratio czy Deklarację o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich Nostra aetate, zapowiedział i rozpoczął próbę szerokiego włączenia się w dialog ze światem, można zebrać wiele owoców tej próby.
Jednocześnie same pojęcia ,,dialog'' czy „ekumenia”, popularne w 2. połowie XX wieku, były nieraz używane w znaczeniach nie zawsze zgodnych z ich rozumieniem przez sobór albo wręcz nadużywane. Wyrosło też nowe pokolenia, któremu wartości drogie poprzedniemu wydają się nieadekwatne i jałowe.
Celem konferencji gromadzącej prelegentów z różnych wyznań chrześcijańskich jest zebranie doświadczeń z działalności ekumenicznej i w szerszych kręgach dialogu, zwłaszcza zaś z dyskusji nad jej założeniami, warunkami i celami – po to, by wyjaśnić i uściślić dzisiejsze rozumienie i cele ekumenizmu i dialogu.

Program sesji naukowej.

Plakat

Organizatorzy:
Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII
Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej
Instytut Dialogu Międzykulturowego Jana Pawła II w Krakowie

Partner:
Urząd Miasta Krakowa

krakow_business

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail