VII Dni Jana Pawła II 6-8 XI 2012

Zapraszamy do udziału w VII Dniach Jana Pawła II, które w tym roku odbędą się w dniach 6−8 listopada 2012 pod hasłem Dialog.

Dni Jana Pawła II to tradycyjne, coroczne wydarzenie, organizowane od 2006 roku, którego celem jest upamiętnienie postaci i nauczania bł. Jana Pawła II. Organizatorami są wszystkie krakowskie uczelnie i wybrane szkoły wyższe województwa małopolskiego. W tym roku głównym organizatorem jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Tematem tegorocznych Dni Jana Pawła II organizatorzy uczynili hasło Dialog. Na dni 6−8 listopada br. przygotowano bogaty interdyscyplinarny program, obejmujący m. in. koncerty i przedstawienia teatralne. Nie zabraknie także konkursów: literackiego i fotograficznego. Najważniejszym elementem wydarzenia pozostaje – wzorem lat ubiegłych – międzynarodowe sympozjum naukowe, poświęcone tym razem koncepcji dialogu Jana Pawła II i płynącym z niej inspiracjom. Wezmą w nim udział przedstawiciele środowiska teologów, filozofów, filologów, artystów, nauk społecznych i politycznych. Honorowym Gościem będzie abp Mieczysław Mokrzycki. Obrady – otwarte dla wszystkich – odbędą się we środę, 7 listopada, w Auli Collegium Novum.

Organizatorzy VII Dni Jana Pawła II 2012 serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w tym szczególnym hołdzie Błogosławionemu Papieżowi.

Program sympozjum:

Wokół koncepcji dialogu Jana Pawła II
środa 7 listopada 2012 r., godz. 9.00−14.00, Aula Collegium Novum
9.00–9.20 otwarcie sympozjum: JM prof. dr hab. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego; J. Em. kardynał Stanisław Dziwisz
9.20–9.40 ks. prof. dr hab. Jan Wal (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) – Jana Pawła II wizja dialogu (ustalenie podstawowych pojęć)
9.40–10.00 J. E. abp Mieczysław Mokrzycki
10.00–10.20 prof. dr hab. Stanisław Grygiel (Papieski Instytut Jana Pawła II przy Uniwersytecie Laterańskim, Watykan) – Dialog ocaleniem osoby
10.20–11.00 dyskusja
Prowadzenie: prof. dr hab. Jacek Popiel (Uniwersytet Jagielloński)
11.00–11.30 przerwa na kawę
11.30–11.50 prof. dr hab. Władysław Stróżewski (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum) – Jan Paweł II człowiek dialogu. Refleksje filozofa
11.50–12.10 prof. dr hab. Mieczysław Tomaszewski (Akademia Muzyczna) – Dialog, czyli spotkanie twarzą w twarz
12.10–12.30 prof. dr hab. Bogdan Szlachta (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum) – Kultura dialogu w sferze społecznej i politycznej
12.30–12.50 prof. dr hab. Andrzej Borowski (Uniwersytet Jagielloński) – Stosunek Jana Pawła II do dialogu międzykulturowego
12.50–14.00 dyskusja i podsumowanie obrad

Biuro Organizacyjne Dni Jana Pawła II:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Biuro Informacji i Promocji
Krzysztof Mleczko
tel. 12 370 86 71, 519 323 356
info@upjp2.edu.pl
ul. Kanonicza 9, 31-002 Kraków

Więcej informacji i pełen program VII Dni Jana Pawła II na stronie: www.jp2.krakow.pl.

pdf Plakat wydarzenia