Ks. prof. Jan Kracik laureatem Nagrody im. Księdza Józefa Tischnera

Z radością informujemy, że nasz wieloletni zasłużony pracownik Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego, historyk i publicysta ks. prof dr hab. Jan Kracik został tegorocznym laureatem Nagrody im. Księdza Józefa Tischnera w kategorii pisarstwa religijnego i filozoficznego, stanowiącego kontynuowację Tischnerowskiego "myślenia według wartości".

Jury w składzie: ks. Adam Boniecki (przewodniczący), bp Grzegorz Ryś, Władysław Stróżewski, Piotr Maria Śliwicki, Łukasz Tischner (sekretarz), Karolina Wigura i Henryk Woźniakowski wyróżniło ks. prof. Kracika za "całokształt twórczości, w której pasjonująco opowiada o paradoksach „świętego Kościoła grzesznych ludzi”. Z jego książek przebija nie tylko dociekliwość historyka, ale też głęboka mądrość, pozwalająca odróżnić ludzkie namiętności od tego, co jest istotą chrześcijaństwa".

Nagrodzeni zostali także Karol Modzelewski - historyk i opozycjonista w PRL-u oraz ks. Jacek Ponikowski - duszpasterz i opiekun ludzi niewidomych.

Nagrodę od czternastu lat fundują: sopocki ubezpieczyciel Grupa Ergo Hestia oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Każdy z laureatów otrzyma statuetkę zaprojektowaną przez rzeźbiarza Mariana Gromadę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 33.000 zł.

Laureatom serdecznie gratulujemy!