Ekumeniczny Maraton Biblijny 11-12 V 2014

Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu zaprasza do udziału w Ekumenicznym Maratonie Biblijnym, który rozpocznie sięw niedzielę 11 maja br. o godz. 16.00 nabożeństwem ekumenicznym odprawionym z udziałem bp. Grzegorza Rysia w luterańskim kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58, a zakończy w poniedziałek - także nabożeństwem ekumenicznym - o tej samej porze.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób, które zechcą poprzez swój udział, także w charakterze słuchaczy Pisma, odpowiedzieć na przesłanie papieża Franciszka z ostatniej niedzieli:

"Warto czytać codziennie fragment Ewangelii, a w niedzielę przyjmować Komunię św. Tak właśnie było z uczniami z Emaus: przyjęli Słowo, połamali Chleb - i z ludzi smutnych i przegranych stali się radośni. Słowo Boże i Eucharystia napełniają nas radością! Zapamiętajcie to: kiedy jesteś smutny i przygnębiony, zaczerpnij ze Słowa Bożego. Idź na niedzielną mszę św., przyjmij Komunię św., aby uczestniczyć w misterium Jezusa. (…) On zawsze jest z nami. Zawsze jest pewne Słowo Boże, które daje nam wskazówki w naszym zagubieniu. Zawsze na drodze naszego utrudzenia i rozczarowania jest łamany Chleb, pozwalający nam iść naprzód"
(papież Franciszek, 4 maja 2014).

Zaproszenie.

Plakat.