Ekumenizm Ducha

Międzywydziałowy Instytut Ekumenii i Dialogu UPJPII zaprasza na dwugłos "Ekumenizm Ducha", który odbędzie się 5 listopada 2009 (czwartek) w auli bł. Jakubia Strzemię
(klasztor Ojców Franciszkanów, ul. Franciszkańska 4) w godz. 9.00 - 14.00.

W spotkaniu poświęconym dialogowi ekumenicznemu Kościoła katolickiego z charyzmatycznym nurtem wolnych Kościołów ewangelicznych wezmą udział:

ks. dr Peter Hocken, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej ds. Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej
pastor Ulf Ekman, założyciel i lider wolnego Kościoła ewangelicznego "Słowo Życia".

Program przewiduje wystąpienia gości oraz panel dyskusyjny, który poprowadzi
dr Andrzej Sionek (Stowarzyszenie Katolickie "En Christo").

Dopełnieniem spotkania dyskusyjnego będzie ekumeniczne spotkanie modlitewne, organizowane przez En Christo we współpracy z Sekcją Ekumeniczną Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów w Krakowie (aula bł. Jakuba, początek o godz. 19.00).