Aktualności » Konferencja "Nienawiść a życie publiczne" 27-28 X 2014 » Uniwersytet Papieski Jana Pawła II

Konferencja "Nienawiść a życie publiczne" 27-28 X 2014

27-28 października w sali 218 przy ulicy Bernardyńskiej 3 (II piętro), odbędzie się VII konferencja naukowa z cyklu Etyka i życie publiczne. W tym roku temat przewodni konferencji brzmi Nienawiść a życie publiczne.

Konferencje z cyklu Etyka i życie publiczne corocznie podejmują zagadnienia, które w szczególny sposób dotyczą aktualnych problemów etycznych. Po równości, chciwości, zaufaniu, którym zostały poświęcone wcześniejsze konferencje, nadszedł czas na przyjrzenie się problemowi nienawiści. Podczas dwudniowych debat uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytania, czym jest nienawiść oraz jaką pełni funkcję w społeczeństwie czy państwie.
Wśród prelegentów znajdują się naukowcy z krajowych oraz zagranicznych ośrodków badawczych. Podczas konferencji zostanie poruszony problem nienawiści w Internecie, mediach oraz polityce. Kierownictwo naukowe konferencji objęli: ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak oraz dr hab. Joanna Mysona Byrska.

Konferencja organizowana jest przez Katedrę Etyki oraz Katedrę Filozofii Społecznej i Polityki Wydziału Filozoficznego UPJPII.

Zapraszamy!

pdf Program.