Konferencja naukowa "Muzealia w Konserwacji" 22 V 2012

Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową Muzealia w Konserwacji, która odbędzie się we wtorek, 22 maja br. o godz. 10.00 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Podzamcze 8.

Celem konferencji jest zapoznanie studentów Historii Sztuki i Ochrony Dóbr Kultury z zagadnieniami pracy konserwatora. Zabytki stanowią źródło wiedzy o dawnych czasach, ich zachowanie dla przyszłych pokoleń leży w interesie całego społeczeństwa. Konferencja ta ma przybliżyć zabiegi prewencyjne, zapoznać studentów z najnowszymi metodami pracy konserwatora oraz zaprezentować wybrane prace na obiektach zabytkowych.
Spotkania z konserwatorami uwrażliwiają muzealników i historyków sztuki na potrzeby poszczególnych obiektów muzealnych. W dniu 22 maja pozwólmy zabytkom dojść do głosu.

Zaproszenie skierowane jest do konserwatorów.
Termin nadsyłania zgłoszeń do wygłoszenia referatu mija 6 maja br.. Każdy referat powinien trwać 30 min. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo selekcji tematów.
Zgłoszenia, obejmujące imię i nazwisko, tytuł naukowy, temat i krótki opis referatu (kilka zdań) należy przesłać na adres: muzealiawkonserwacji@gmail.com
Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

pdf Plakat konferencji