Szata chwały i zwycięstwa

Kolokwium odbędzie się 7 grudnia 2009 roku
Kraków ul. Kanonicza 9 sala 111; godz. 11.00
Wstęp za zaproszeniami

1/ dr hab. prof. UPJPII Stanisław Hałas (UPJPII) - Strój w Biblii jago funkcjonalność i wymowa.

2/ dr hab. prof. UPJPII Józef Marecki (UPJPII) - Symbolika szat liturgicznych prezbitera w okresie potrydenckim.

3/ dr Mieczysław Różański (Archiwum Archidiecezjalne w Łodzi; UPJPII) - Strój duchownych w polskim ustawodawstwie synodalnym.

4/ dr hab. prof. UR Władysław Wlaźlak (Uniwersytet Rzeszowski) - Stroje kanoników kapituł archidiecezji częstochowskiej.

5/ dr hab. Włodzimierz Osadczy (KUL) Kwestia ubioru duchownych unickich na kanwie poszukiwań tożsamości kościoła Greckokatolickiego w Galicji XIX/XX.

6/ dr Lucyna Rotter (UPJPII) - Habit jako znak i wyróżnik grupy społecznej.

7/ dr Wacław Szetelnicki (PWSZ Legnica) - Pontyfikalia - ubiorem godności zakonnej na przykładzie opactwa w Krzeszowie.