Konferencja "Przejawy manipulacji w dziennikarstwie, reklamie i public relations" 21-22 X 2014

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej Przejawy manipulacji w dziennikarstwie, reklamie i public relations, która odbędzie się w Krakowie w dniach 21–22 października 2014 roku na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Konferencja jest przedsięwzięciem naukowym zorganizowanym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej przez 6 uczelni i instytucji:
• Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
• Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
• Katedrę Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Wnętrz Politechniki Śląskiej w Gliwicach
• Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
• Towarzystwo Studiów Dziennikarskich
• Naukowy Przegląd Dziennikarski

Przestrzeń medialnej komunikacji społecznej jest dziś największym forum przekazu informacji, wymiany myśli, idei, poglądów i wartości. Ta przestrzeń zawiera ogromny potencjał, który służy integralnemu rozwojowi człowieka i budowaniu odpowiedzialnego społeczeństwa obywatelskiego. Ten potencjał może być jednak wykorzystany w sposób zmanipulowany ze szkodą dla godności człowieka i dobra wspólnego. Dlatego nasza konferencja ma na celu twórczą wymianę doświadczeń i rezultatów badań nad przejawami manipulacji w dziennikarstwie, reklamie i public relations, by pokazując to negatywne zjawisko i jego konsekwencje z różnych perspektyw badawczych, dać naukowy impuls do wzmocnienia pozytywnej roli mediów w dialogu społecznym i debacie publicznej.

Miejsce: Kraków, ul. Bernardyńska 3, aula Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Termin: 21-22 października 2014 roku;
21 października (wtorek): godzina 13.15 – uroczyste otwarcie konferencji przez JM Rektora UPJPII ks. prof. dr. hab. Wojciecha Zyzaka

Patroni medialni: TVP Kraków, Radio Kraków, Radio Bonus, "Gazeta Krakowska"

Patron naukowy: Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej

pdf Program konferencji.