Ks. dr hab. Krzysztof Gryz nowym rektorem WSDAK

Wspólnota akademicka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie gratuluje ks. dr. hab. Krzysztofowi Gryzowi nominacji na rektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. dr hab. Krzysztof Gryz jest obecnie prodziekanem Wydziału Teologicznego, odpowiedzialnym za alumnów seminariów duchownych oraz pracownikiem Katedry Teologii Moralnej Ogólnej tego wydziału. Wcześniej pracował jako prefekt WSD, a w latach 1997−2000 był wicedyrektorem Instytutu Jana Pawła II (obecnego Centrum Jana Pawła II). W czasie swojej pracy na uczelni dał się poznać nie tylko jako sumienny naukowiec, ale także jako sprawiedliwy, obiektywny człowiek, zyskujący tym zaufanie studentów.

Jesteśmy przekonani, że jego bogate doświadczenie oraz predyspozycje pozwolą ks. dr. hab. Krzysztofowi Gryzowi dobrze wypełniać nowe zadanie.

Rektor i Senat Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie