Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Fundacja > Dofinansowane projekty > 2012 > I Festiwal Reportażu i dokumentu „Małopolanie z pasją”

I Festiwal Reportażu i dokumentu „Małopolanie z pasją”

Festiwal Dokumentu i Reportażu „Małopolanie z pasją” został zorganizowany przez Dziennikarskie Koło Naukowe we współpracy z Fundacją im. Św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Oddziałem Krakowskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Partnerem projektu było Województwo Małopolskie.
Dzięki temu przedsięwzięciu zostały zaprezentowane wyjątkowe osoby, które dzięki swojej pasji potrafią przezwyciężyć bariery, są silne mimo swoich słabości, uczą jak radzić sobie z chorobami, niepełnosprawnością.
Kolejność prezentowanych treści podczas końcowej gali festiwalu w dniu 15 listopada 2012 roku w Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką w Krakowie była następująca: fotoreportaż, materiały filmowe oraz reportaże pisane. W każdej z tych części zostały przeprowadzone wywiady z autorami dzieł. Na zdjęciach wykonanych przez Małgorzatę Kurdziel, studentkę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, została ukazana młoda dziewczyna, która fascynuje się muzyką Gospel. W drugiej części spotkania zgromadzeni obejrzeli materiały filmowe stworzone przez m. in.: Bernadettę Cich, Dawida Kaczmarczyka oraz Miłosza Klubę. Autorami reportaży pisanych byli: Piotr Kawula, Krzysztof Kołacz oraz Aleksandra Dukat, która na festiwal przybyła z bohaterem swojego dzieła - Panem Stanisławem Dzięciołem.
Galę kończącą Festiwal poprzedziły warsztaty i konkurs produkcji telewizyjnych, fotograficznych i prasowych, których plonem były produkcje prezentowane 15 listopada.
Wydarzenie ogłaszane było poprzez zaproszenia, plakaty oraz informacje przez portale społecznościowe i mailing.
Wydany został okolicznościowy 24-stronicowy biuletyn festiwalowy, zawierający teksty reportaży oraz omówienia wszystkich festiwalowych prezentacji.
Na temat Festiwalu ukazał się artykuł w Krakowskim Gościu Niedzielnym (zob.Artykuł) reprodukowany poniżej, relacja w Radiu Bonus, fotoreportaż na stronie poświęconej Festiwalowi na Facebooku.

H6l46j

Partnerem Przedsięwzięcia
jest Województwo Małopolskie

Plakat

Biuletyn

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail