Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Galerie > Warsztaty dla bibliotekarzy europejskich bibliotek akademickich w Bibliotece ELTE w Budapeszcie

Warsztaty dla bibliotekarzy europejskich bibliotek akademickich w Bibliotece ELTE w Budapeszcie

Warsztaty dla bibliotekarzy europejskich bibliotek akademickich w Bibliotece ELTE w Budapeszcie, 24-28.09.2012

W dniach 24-28 września 2012 r. odbyło się tygodniowe szkolenie dla bibliotekarzy w ramach programu Erasmus. Miało ono miejsce w Bibliotece Uniwersytetu im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie (ELTE Egyetemi Könyvtár) http://www.elte.hu/en/university_library i wzięło w nim udział 55 osób z 31 uniwersyteckich bibliotek europejskich. Bibliotekę Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II reprezentowały 2 osoby – Agnieszka Dec i Danuta Gurdak.
Biblioteka uniwersytecka ELTE, swą historią sięgająca roku 1561 od roku 1876 mieści się w pałacu przy Ferencik tere. Posiada imponujące i cenne zbiory, w tym kolekcję 189 kodeksów rękopiśmiennych oraz 1 200 inkunabułów. Obecnie Biblioteka posiada prawie 2 miliony jednostek bibliotecznych. Zaś zbiory wespół z 8 bibliotekami wydziałowymi iponad 50 bibliotekami instytutowymi liczą w sumie 3 600 000 dokumentów. Katalog komputerowy online Biblioteki, obecnie prowadzony w systemie bibliotecznym Aleph, zawiera prawie milion rekordów opisów bibliograficznych.
Uczestnikom spotkania zaprezentowano Uniwersytet, Bibliotekę wraz z jej historią oraz biblioteki wydziałowe i instytutowe, istniała również możliwość wykazania swych kwalifikacji zawodowych podczas wspólnych prac wraz z kolegami węgierskimi w różnych oddziałach biblioteki. Goście chętnie prezentowali z kolei swoje rodzime uniwersytety i biblioteki na tak szerokim, międzynarodowym forum oraz korzystali z możliwości wymiany poglądów i doświadczeń. Był to tydzień bardzo ciekawy i bogaty w doświadczenia.
Osoby organizujące i realizujące projekt w Bibliotece ELTE – z Dyrektorem Biblioteki dr Szögi László oraz prowadząca i koordynującą program Ewą Palfi - okazywali otwartość, serdeczność i gościnność. Z pewnością projekt w ramach którego się odbywały się warsztaty ze wszech miar wart jest polecenia.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13

  • ostatnia aktualizacja: 2012-11-07; 18:44

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail