Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Galerie > Wystawa grafik Doroty Kunz

Wystawa grafik Doroty Kunz

Tylko do połowy stycznia 2014 r. w holu biblioteki prezentowane są grafiki Doroty Kunz. Zachęcamy do obejrzenia efektownych prac artystki.
Dorota Kunz urodziła się w 1952 roku w Wadowicach. Studiowała na Wydziale Grafiki na ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni drzeworytu pod kierunkiem prof. Franciszka Bunscha uzyskała w 1982 roku.
Zajmuje sie grafiką artystyczną, głównie linorytem. Brała udział w wystawach w polskich i międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem pokazów druku wypukłego: Międzynarodowe Triennale XYLON w Winterthur (Szwajcaria), Międzynarodowe Biennale Drzeworytu w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze (II nagroda), Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie. Uczestniczyła w prezentacjach polskiej grafiki za granicą: w Niemczech, Maroku, Szwecji, Hiszpanii, Belgii. Miała kilka wystaw indywidualnych w Sandomierzu, Stalowej Woli, Kielcach, Krakowie oraz w Bethesdzie (USA). Jej prace znajdują się w zbiorach galerii i kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
Przez szereg lat zajmowała się również pracą dydaktyczną. Uczyła przedmiotów plastycznych i historii sztuki w Zespole Szkół Poligraficzno-Księgarskich im. Zenona Klemensiewicza oraz Międzyzakonnym Wyższym Instytucie Katechetycznym w Krakowie.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13

  • ostatnia aktualizacja: 2013-12-19; 20:26

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail