Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Aktualności

Aktualności

_______________________________________________________________________18 XII 2014
Czytelniku! Biblioteka na Facebooku!
Otwierając się na Twoje potrzeby, Biblioteka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pojawiła się oficjalnie na Facebooku. Zaglądając na nasz fanpage, będziesz mógł na bieżąco śledzić wszelkie zmiany dotyczące funkcjonowania Biblioteki. Z nami z łatwością oswoisz się z Działem Udostępniania i Informacji Naukowej. Znajdziesz antidotum na wątpliwości dotyczące obsługi swojego konta bibliotecznego. Dowiesz się także co piszczy w uczelnianej trawie oraz popatrzysz kulturalnie na Kraków.

hO9slW

Facebook_logo.png
Dołącz do nas i bądź na bieżąco!

________________________________________________________________________2 XII 2014
Wystawa dedykacji
Zapraszamy na wystawę pt. Dedykacje dla św. Jana Pawła II w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Ekspozycję można oglądać w dniach 20 X 2014 - 30 I 2015 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-15:00. Galeria.

FlPX7G

________________________________________________________________________12 XI 2014
Pomagamy niepełnosprawnym dzieciom
Po raz kolejny pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przekazali na rzecz Fundacji Kropla Nadziei im. Ojca Leona Knabita makulaturę i plastikowe nakrętki.
Poprzez zbiórkę makulatury i plastikowych zakrętek pomagamy Fundacji kupić prezenty mikołajowe dla dzieci zmagającymi się z chorobami nerwowo-mięśniowymi.
Podziękowania Fundacji.

________________________________________________________________________10 IX 2014
Konsultacje przy aktualizacji dorobku naukowego pracowników UPJPII
Biblioteka Główna UPJPII oferuje pomoc przy aktualizacji dorobku naukowego pracowników UPJPII w bazie pracowników (http://beta.upjp2.edu.pl/index.php/pracownicy/).
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:
Panią Aleksandrą Ziarno-Adamus:
- telefonicznie: +48 12 421 84 40 (wewnętrzny 307) lub
- mailowo: aleksandra.ziarno@upjp2.edu.pl lub
- podczas dyżuru w Bibliotece Głównej, ul. Bobrzyńskiego 10 w każdą środę w godzinach: 11:30-13:30.
W przypadku zgody na uzupełnienie danych przez naszego pracownika należy w wiadomości e-mail bądź pisemnie dołączyć informację następującej treści:
"Upoważniam Panią Aleksandrę Ziarno-Adamus do dostępu do mojego konta pracowniczego na potrzeby wprowadzania i aktualizacji danych dotyczących osiągnięć naukowo-badawczych."

________________________________________________________________________14 I 2014
Nowe bazy w sieci uniwersyteckiej

Informujemy, że Biblioteka UPJPII wykupiła dostęp do nowych baz: ATLA Religion Database with ATLASerials oraz Communication & Mass Media Complete. Można z nich korzystać w ramach uczelnianej sieci komputerowej.

- ATLA Religion Database with ATLASerials
IfM4Le
Baza ATLA Religion Database with ATLASerials łączy bogaty indeks artykułów z czasopism, recenzji książek oraz zbiorów esejów z wszystkich dziedzin związanych z religią oraz zbiór online ATLA zawierający główne czasopisma dotyczące religii i teologii. Baza ATLA Religion Database zawiera ponad 620 000 cytowań z artykułów pochodzących z ponad 1 746 czasopism, ponad 250 000 cytowań z esejów wybranych z ponad 18 000 prac zbiorowych, a także ponad 570 000 cytowań z recenzji książek i coraz większą liczbę cytowań multimedialnych. Baza ATLASerials udostępnia pełny tekst ponad 380 000 artykułów i recenzji książek w wersji elektronicznej. Baza opracowana została przez American Theological Library Association.

- Communication & Mass Media Complete
Cygvj6
To najobszerniejsze, cenne źródło informacji dotyczących komunikacji i mass mediów. Baza CMMI zawiera treści z baz CommSearch oraz Mass Media Articles Index, a także licznych innych czasopism poświęconych komunikacji, mass mediom oraz dziedzinom pokrewnym. Jest to źródło informacji i materiałów referencyjnych o niespotykanym zakresie i szczegółowości, uwzględniające pełny zakres wiedzy związanej z komunikacją.
CMMI oferuje pełne indeksowanie i abstrakty dla ponad 570 czasopism („główne pisma tematyczne”) i wybrany zakres dla blisko 200 kolejnych („czasopisma priorytetowe”), co w sumie daje przeszło 770 tytułów. Ponadto ta baza danych zawiera pełne teksty z ponad 450 czasopism.

_______________________________________________________________________28 X 2013
Dostęp do serwisu IBUK Libra

Od 28 X 2013 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II posiada dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK Libra. Serwis oferuje pełne wersje książek w formie elektronicznej Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (łącznie 173 tytuły). Każdy użytkownik będąc w sieci uczelni, po wejściu na stronę libra.ibuk.pl może korzystać z podstawowych funkcji IBUK-u. Aby stosować zaawansowane opcje wy-starczy się zarejestrować i utworzyć osobiste konto myIBUK.
Po założeniu konta myIBUK czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może używać tych zasobów i funkcji, do których ma uprawnienia. Własne konto to:
- spersonalizowana półka książek w chmurze,
- notatki, zaznaczanie i tagowanie,
- sprawdzanie trudnych pojęć w słowniku i encyklopedii,
- udostępnianie i dzielenie się ze znajomymi,
- generowanie bibliografii.
Zalecane przeglądarki: najnowsze wersje Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari lub Internet Explorer od wersji 10. Pozostałe wymagania techniczne.
Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).
W bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

Zachęcamy do skorzystania z serwisu.

aJ94WX

  • ostatnia aktualizacja: 2015-01-07; 13:26

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail