Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Wydziały i inne jednostki > Jednostki międzywydziałowe > Międzywydziałowe Studium Języków Obcych > Licencjat kościelny - Wydział Teologiczny - Poprzednie nabory > Ogólne zasady zaliczania języków > Języki starożytne

Języki starożytne

Wydział Teologiczny

J. starożytne (j. łaciński*, grecki lub koptyjski) – repetytorium – realizowane są na I roku studiów (60 godzin – 30 godzin semestralnie) – zaliczenie odbywa się w systemie rocznym – zaliczenie po I roku. Formę zaliczenia ustala osoba prowadząca.

J. starożytne (j. łaciński*, grecki lub koptyjski) – translatorium – realizowane są na II roku studiów – po drugim roku należy złożyć egzamin, który nie ma charakteru komisyjnego.
Uczestniczenie w zajęciach jest obowiązkowe dla studentów stacjonarnych ( studenci studiów niestacjonarnych lub mający przyznane IOS również mają możliwość uczestnictwa w zajęciach).

*łacina kościelna : patrystyczna, średniowieczna, prawnicza (prawo kanoniczne), współczesna (watykańska)

Prawo Kanoniczne

J. starożytne (łacina *) - realizowana jest w przez trzy lata studiów (150 godzin – na I i II roku 30 godzin na semestr, na III roku 15 godzin na semestr). Każdy semestr kończy się zaliczeniem na ocenę, a po trzecim roku odbywa się egzamin, który nie ma charakteru komisyjnego.

* łacina prawnicza

  • ostatnia aktualizacja: 2010-11-18; 13:43

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail