Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Fundacja > Dofinansowane projekty > 2010 > Czasopismo PATOS

Czasopismo PATOS

PATOS czasopismo społeczno- kulturalne młodych


2qKFKQ

PATOS to gazeta młodych! Kwartalnik tworzą studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Oficjalnym wydawcą jest Samorząd Studentów UPJPII. Jednakże działamy również dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, która w 2010 r. i latach poprzednich pozyskała i przekazała środki na druk naszego czasopisma.
Nasze czasopismo to kwartalnik, który swoją działalnością promuje Uczelnię oraz Miasto Kraków. Poruszamy tematy dotyczące kultury oraz sztuki, nauki, spędzania wolnego czasu. Uczestniczymy w życiu społecznym Krakowa- opisując i komentując wydarzenia, w których biorą udział nie tylko studenci naszej Uczelni. Nasza redakcja posiada własne wyposażenie. Działamy z pasją i dla pasji.
Gazeta wydawana jest już od 11 lat ! Obecnie, trafił do rąk czytelników 37 numer.

W okres trwania gazety wpisane są kolejne osoby, które tworzyły i nadawały inny wymiar kolejnym numerom. Współtworzenie czasopisma pozwala młodym ludziom rozwijać pasję, zdobywać doświadczenie, a także (co najważniejsze) działać z ludźmi, dla których inny człowiek jest ważny, a poruszane tematy opisują otaczający go świat. Każdy z numerów poświecony jest jednemu tematowi przewodniemu.

W obecnym numerze zgłębiamy tematykę Wyborów. Każda decyzja, którą podejmujemy niesie za sobą ryzyko oraz pytanie czy warto? Czy to jest TO? Ale przecież wątpliwości, a także rodzące się pytania- skłaniają do kroczenia po swej ścieżce. I gdy czasem nie widać drogowskazu –warto nie ustawać. Ważna jest motywacja - wtedy można pokonać trud, przeszkody — istotne jest Twoje nastawienie! I czy chcesz przyjąć trud i zabrać odpowiedzialność za swe kroki ….

Działamy w nowym składzie, jednak nadal przyświeca nam idea tworzenia i zgłębiania ciekawych tematów. Zachęcamy do współpracy. Kreuj siebie w dziennikarskim wymiarze. Wejdź w klimat ludzi, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, pasje.

Agnieszka Filipowicz
redaktor naczelny

  • ostatnia aktualizacja: 2011-03-03; 09:19

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail