Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Wydziały i inne jednostki > Jednostki międzywydziałowe > Międzywydziałowe Studium Języków Obcych > Opieka nad studentem z zagranicy

Opieka nad studentem z zagranicy

Dodatkowe punkty do stypendium rektora UPJPII
za działalność na rzecz Uczelni?

pdf Zostań opiekunem zagranicznych studentów Erasmusa!

Drodzy Studenci/Doktoranci!

W roku akademickim 2014/2015 będzie z Wami studiowało 13 zagranicznych studentów:

- dwóch Niemców
- dwoje Hiszpanów
- sześcioro Włochów
- trzech Słowaków

Angażując się w pomoc naszym studentom zagranicznymi macie możliwość kontaktu z native speakerem, czyli bezpłatną naukę języka obcego oraz zdobycie zagranicznych przyjaciół!

Zadania Opiekuna

1. Pomoc w organizacji Orientation Days – kilku dni wprowadzania naszych zagranicznych studentów w życie Krakowa i UPJPII. Przewidujemy termin organizacji tego wydarzenia na 25-30 września. Opiekun musi być również dyspozycyjny w dniu przyjazdu zagranicznego studenta (niektórzy ze studentów, którzy zapiszą się na kurs języka polskiego przyjadą w połowie września), aby odebrać go z dworca/lotniska i pomóc mu dostać się do akademika i załatwić formalności związane z zakwaterowaniem (meldunek, płatności).
2. Opiekun otrzyma od uczelnianego koordynatora programu Erasmus+ podstawowe dane dotyczące przyjeżdżającego studenta z zagranicy. Pierwszym zadaniem Opiekuna jest nawiązanie kontaktu ze studentem zagranicznym, udzielenie odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania i ustalenie w jaki sposób rozpoznają się na dworcu/lotnisku.
3. Opiekun przyprowadza studenta na jego wydział i pomaga załatwić wszystkie formalności związane z rejestracją. Ważne jest, aby po sprawdzeniu planu zajęć Opiekun zaprowadził studenta do wszystkich budynków/sal, w których będą odbywały się zajęcia.
4. Opiekun pokazuje studentowi zagranicznemu najważniejsze miejsca Uczelni – dziekanat, rektorat, bibliotekę, czytelnię.
5. Opiekun ma za zadanie pozostawać w stałym kontakcie ze studentem zagranicznym i pomagać mu w rozwiązywaniu codziennych problemów – kupno biletu miesięcznego, warte obejrzenia miejsca itp.
6. Opiekun wysyła do uczelnianego koordynatora programu Erasmus+ informację o zakwaterowaniu i zarejestrowaniu studenta. Przekazuje także informacje o ewentualnych problemach na uczelni (wykładowca, dziekanat).

Poszukujemy osób odważnych, kreatywnych, ze znajomością jęz. angielskiego lub języka, którym posługują się nasi zagraniczni studenci. Osobom zaangażowanym w ten uczelniany projekt zostaną wystawione zaświadczenia o działalności na rzecz Uczelni.

Chętne osoby proszone są o kontakt do 15 czerwca z Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+, s. Edytą Czerwińską: edyta.czerwinska@upjp2.edu.pl

  • ostatnia aktualizacja: 2014-11-25; 09:28

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail