Ta strona jest ARCHIWALNA.
Aby przejść na nową stronę główną Uczelni prosimy klinąć tutaj.
Ostatnia aktualizacja: styczeń 2015.

Jeśli chcesz przejść na starą stronę kliknij tutaj.

english version

Lokalizacja: Zasoby wiedzy

Zasoby wiedzy

Kursy przeznaczone są dla pracowników naukowych i studentów którzy poszukują zasobów wiedzy z takich dziedzin jak: filozofia ze specjalnością filozofia chrześcijańska, historia ze specjalnością historia Kościoła i historia sztuki, prawo z informacjami o prawie kanonicznym, socjologia z przedstawieniem społecznej nauki Kościoła, teologia.
Każdy pakiet kursu składa się z opisu źródeł informacji, ćwiczeń z wyszukiwania z rozwiązaniem ilustrowanym nagraniem filmowym z dźwiękiem oraz ćwiczeniem do samodzielnego wykonania.
Wszystkie kursy zawierają informacje dotyczące wyszukiwarek globalnych jak i specjalistycznych. Ponadto przedstawiają jak odnaleźć się w gąszczu Open Access, zasad korzystania z zasobów WEB 2.0 oraz prezentują polskie bazy danych, katalogi centralne i multi wyszukiwarki oraz międzynarodowe bazy bibliograficzne.
Znalezione źródła będzie można usystematyzować, dzięki przedstawionym programom do tworzenia bibliografii i cytowań.

Kursy zostały przygotowane w ramach Projektu pt. Efektywność zarządzania i jakość kształcenia miarą sukcesu w UPJPII Poddziałanie 4.1.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni i wykonane przez dr Małgorzatę Jaskowską i dr Magdalenę Wójcik (Uniwersytet Jagielloński).

Dostępne kursy:

Filozofia ze specjalnością filozofia chrześcijańska

Historia ze specjalnością historia Kościoła i historia sztuki

Prawo z informacjami o prawie kanonicznym

Socjologia z przedstawieniem społecznej nauki Kościoła

Teologia

Dostęp do kursów jest możliwy za pomocą platformy Blackboard, po wybraniu opcji "Wejdź do systemu jako gość" i odpowiedniego kursu w zakładce "Moje kursy”.

  • ostatnia aktualizacja: 2014-11-12; 12:43

  • PDF
  • Drukuj
  • Mail